Екскурсії навколо Кам'янця-Подільського
Екскурсії:  Кам’янець-Подільський,   Хотин Бакота,
Кривче
   Скала-Подільська  Кривче

56 км. від Кам'янця-Подільського
   
2-3 год.
   
Входить в маршрут Кривче-Хотин.
 (переглянути всі ціни)
   
Контакти

 

Екскурсія в Кривче

 

За довідками по екскурсіям в Кривче  звертатись за т. 097-7430-730

 

В Кривче туристів заманює Кришталева печера, в якій облаштували тунель довжиною 2,5 км. та по якому проводять екскурсії місцеві гіди. Лише дорога, що веде до печери, протяжністю 1,5 км., може зіпсувати Ваш настрій від поїздки в цю частину Медоборів.

 

На замітку туристу!

 

  • В печеру взувати тільки кросівки, бо під ногами місцями буде мокра глина з гіпсом.
  • Туалету в Кривче не має, а той що є на галявині з ганделиками, - просто ЖАХ!!!!!
  • З собою бажано взяти ліхтарик, щоб краще розглядати стіни печери та дивитись під ноги.

Місцеві жителі на галявині, з якої починається підйом до входу в печеру, влаштували маленькі ганделики, продаючи в них сувеніри та їжу.

 

Іноді в печері зникає світло! Не панікувати і почекати 10-20 хвилин поки його ввімкнуть. Ні в якому разі не шукати самому вихід – довжина коридорів печери 120 км.

 

Зараз розвідано 23 кілометри печери. На протязі року тут тримається постійна температура близько 12 градусів й 95% вологість. Особливість “Кришталевої” полягає в тому, що в ній спостерігається підвищена іонізація повітря й практично повна відсутність бактерій. Екскурсії, що проводяться зараз дадуть змогу побачити багато химерних створінь, що живуть у печері: Буйвол Крокодил й звичайно ж Володар печери “Кришталевої”.

 

Печера

Про печеру знаходимо відомості навіть у польському путівнику Тернопіллям за 1929 рік. Там сказано, що у 1721 році печера вже була описана ксьондзом Жачинським (Rzaczynski) в його праці про історію Польщі. В той час до печери можна було дістатися сходами, від яких вже на початку ХХ сторіччя не лишилося і сліду. Йшов час - і пам‘ять про печеру cтиралася.

Кривче

Печера в Кривче

Кривче

 

Вхід до Кришталевої розташований високо над землею. У 1929 році туди вела, згідно путівнику, вузенька і важка для проходження стежка. На відстані приблизно в 50 кроків від початку підземної подорожі зустрічалися перші гроти. Тоді ще там потрібно було повзати на всіх чотирьох кінцівках - і як же це не схоже на сучасний стан речей, коли в печері є перила та світло.

 

Залишки замку у Кривче

1639 збудовано замок. Від 1650 згадують як містечкоко під назвою «Оплакана». Замок не раз зазнавав нападів турецько-татарських орд, зокрема 1672 його зруйнували загони турецького султана Магомета V. Згодом фортеця належала Кричинському; її залишки і збереглися.

 

Вхід в печеру

Вхід в печеру

 

 
Маршрути
  Хотин
  Кам'янець-Подільський
  Бакота
  Кривче
  Скала-Подільська
   
    Плани екскурсій


Інформація
  Вартість
  Про себе
  Контакти
  Мапа сайту
   

Мій новий персональний сайтЕкскурсії Кам'янець-Подільський

Зараз Ви знаходитесь на моєму старому сайті - який мені було жаль викидати, якщо Вас цікавить більш актуальна інформація, та ви шукаєте екскурсовода чи гіда - тоді ласкаво прошу на сайт - Екскурсії Кам'янець-Подільський
 Головна        Контакти        Вартість         Маршрути        Про себе        Мапа сайту        Тур вихідного дня