Екскурсії навколо Кам'янця-Подільського
Екскурсії:  Кам’янець-Подільський,   Хотин Бакота   Кривче,
Скала-Подільська
 

Скала-Подільська 

40 км. від Кам'янця-Подільського
   
15-30хв.
   
Входить в маршрут з Кам'янця до Кривче
 (переглянути всі ціни)
   
Контакти

 

 

 

 

Екскурсія в Скалу-Подільську

 

На замітку туристу!

  • Не очікуйте побачити в Скалі щось надзвичайне!
  •  Будьте обережними в замку, де в мокру погоду можна послизнутись і впасти в багато чисельні провали в підвалах.
  •  Не карабкайтесь на крихкі стіни.
  •  Можливо для когось буде цікаво побачити в Скалі величезний кам’яний кар’єр.

В середині 18 ст. староста Скали Адам Тарло проводить ремонт оборонних мурів та вежі. В середині фортеці реставровано пишний палац з великими підвалами, але через кілька років після будівництва в палац попала блискавка, від якої виникла пожежа, що все знищила.

 

Сьогодні туристи приїжджають подивитись на залишки пишного замку від якого збереглись башта, оборонні стіни, чотириярусна порохова вежа, а також рештки палацу з чудовим кам‘яним орнаментом навколо вікон та дверей.

 

Історія замку.

 

Скала-Подільська, або Скала над Збручем невелике містечко відоме з І половини ХІУ ст. Вже тоді тут був оборонний дерев‘яно-земляний замок, дуже понищений татарами. Князі Коріатовичі, які правили Поділлям з 1331 р., відбудували замок в 60-70-х рр. ХІУ ст.

 

Скала-Подільська

Залишки замку в Скалій-Подільській

 

У першій половині 16 ст. татари кілька разів руйнували замок. Великої шкоди завдав і напад волохів у 1538., після якого замок був цілком знищений. Та вже в середині 16 ст. його знов відбудували. Дитинець розширили до напільної сторони. Замок був захищений скелями та рікою з трьох боків і лише з півдня був доступним. Але з цієї сторони був викопаний глибокий рів, зведені кам’яні стіни і округла порохова вежа (на фото можете її побачити). З південної сторони знаходилась в”їздна брама, дістатись до якої можна було лише по підйомному мосту, який при потребі спускався на грубих ланцюгах.

 

Залишки замку в Скалі з боку р. Збруч

Залишки замку з боку р. Збруч

 

Нижче церкви церква Успіння Пресвятої Богородиці (1917) є криничка, за переказами, одна з найстаріших на Поділлі. Місцеві жителі називають її “Королівкою”. Ця криниця лежала на “чорному шляху” - з Львова до Кам'янця, яким гнали татари полонених в ясир. Є легенда, що цим шляхом проходив князь Данило зі свитою – платити гарач хану, і тут його захопила зима. Слуги князя викопали криницю, з якої і брали воду. Саме тому її і називають “Королівською”, “Королівкою”.

 

церква Успіння Пресвятої Богородиці

Церква Успіння Пресвятої Богородиці

 

На увагу туристів заслуговує в Скалі-Подільській і Успенський костел, збудований 1719 р. Цей храм Г. Логвин назвав “останнім відлунням готики на Україні”. Нажаль від зовнішнього декору та внутрішнього оздоблення не залишилося практично ні чого.

 

Також в Скалі-Подільський є парк - пам‘ятка природи республіканського значення, дуже в жалюгідному стані. На його території містяться корпуси лікарні. Один з них – стилізований під середньовічний замок – гарний зразок сецесії. В парку можна побачити - 500-літню гігантську липу, під якою Михайло Грушевський освідчився своїй першій жінці Марії з Вояківських, та липову алею вздовж дороги на Борщів. Вік дерев - 200 років.

 

Успенський костел

Успенський костел

 

 

 
Маршрути
  Хотин
  Кам'янець-Подільський
  Бакота
  Кривче
  Скала-Подільська
   
    Плани екскурсій


Інформація
  Вартість
  Про себе
  Контакти
  Мапа сайту
   

Мій новий персональний сайтЕкскурсії Кам'янець-Подільський

Зараз Ви знаходитесь на моєму старому сайті - який мені було жаль викидати, якщо Вас цікавить більш актуальна інформація, та ви шукаєте екскурсовода чи гіда - тоді ласкаво прошу на сайт - Екскурсії Кам'янець-Подільський
 Головна        Контакти        Вартість         Маршрути        Про себе        Мапа сайту        Тур вихідного дня