Екскурсії навколо Кам'янця-Подільського
Екскурсії: Кам'янець   Хотин Бакота Кривче    Скала-Подільська
Нирків-Заліщики

Екскурсія в Нирків та Заліщики

268 км.
   
10-12 год.
   
650-850 грн.
   
Контакти

 

Екскурсія в Нирків та Заліщики

 

На замітку туристу!

 

  • В Ниркові, особисто мене, найбільше вразив костел в готичному стилі. Заходячи в нього ніби потрапляєш в темні віки панування інквізиції та мороку середньовіччя...

Якщо Вам подобаються довгі поїздки автомобілем із 3-4 зупинками по маршруту. То поїздка в Нирків та Заліщики із відвідуванням печер в Кривче та замку в Хотині саме для Вас.

 

Група - 1-4 чол. Транспорт - легкове авто (Dacia-logan)

 

Кінцевою точкою цієї подорожі є Заліщики. В це 10-ти тисячне містечко Туристи приїжджають, щоб побачити неперевершений краєвид, саме тут Дністер  вигинається майже на 360 градусів, утворюючи трикілометровий меандр, посеред якого лежить Заліщики – колишній польський курорт № 1, а сьогодні – просто райцентр Тернопільської області.

 

Мальовничий краєвид в Заліщиках

Мальовничий краєвид в Заліщиках

Водоспад в Ниркові: Водоспад в Ниркові:

Це найбільшій рівнинний водоспад в Україні, висота складає 16 метрів.

Утворився в результаті прориву річки Джурин у вузькій кам’янистій закруті. До цього річка огинала пагорб, на якому розташовані руїни Червоноградського замку.

Легенди нам розповідають, що русло річки змінили турки, коли брали штурмом замок (проте цілком імовірно, що річка змінила русло і без допомоги людини).

Раніше біля водоспаду працювала водяний млин, руїни якої видно і зараз, а з початку 1950-х до початку 1960-х — ГЕС (у той час поруч існувало Червоногородське водосховище).

Водоспад в Ниркові: Замок в Ниркові (Червонограді)

Про місто згадують давні літописи, називаючи його "Червоний Город", а розташований там замок -- castrum rubricum (червоний замок -- лат.). Ще до татаро-монгольської навали 1240 року за нього билися князі Київської Русі. Литовський князь Ольгерд у XIV ст. дарує Поділля своїм небожам, трьом братам Корятовичам. Вони укріплюють замок, зводять кляштор для місіонерів-домініканців. Король Ягайло 1395 року приєднує ці землі до Польщі. Червоногородські господарі змінюють один одного: юний Спитко з Мельштина, його молода вдова, бунтівний князь Свидригайло, Великий князь Вітольд...

Урочище в Ниркові

Урочище в Ниркові.

1434 року Червоногород отримує статус королівського міста, а за 14 років -- маґдебурзьке право. Розвиваються торгівля та ремесла. На початку ХVІІ сторіччя Даниловичі, нові власники цих земель, замість дерев'яної фортеці зводять тут укріплений валами мурований замок. А 1615 року і домініканці святкують новосілля: поруч постає величний костел на кошти побожного подружжя Лісецьких.

Замок в Ниркові

Замок в НирковіЗамок в Ниркові

1778 року Червоногород переходить до Кароля Понінського. 1820-го князь на мурах напіврозваленої часом та війнами твердині зводить розкішний замок-палац. Його син Калікст продовжує справу, збурюючи залишки замку до фундаментів. Важко впізнати форпост, що пережив не одну турецьку навалу, серед усіх цих новомодних терас та літніх салонів, балконів та балюстрад. Кімнати умебльовані скромно, але елегантно. Усюди панує суворий до надмірного декору ампір.

Широкі сходи ведуть з покоїв до прикрашеного фонтанами парку. Навіть там, серед тополь, акацій та дубів, чути бурхливу мову 16-метрового водоспаду на річечці Джурин. Люди переповідають, що русло потоку змінили колись підступні турки, аби пришвидшити капітуляцію оборонців фортеці.

 

Водоспад в Ниркові: Костел в Ниркові.

Поруч із замком - костел Вознесіння Діви. Інтер'єр храму прикрашають фрески, пам'ятні таблиці з 1618 року та портрет Антонія Хржановського, на кошти якого було споруджено прибудову до костелу.

костел Вознесіння Діви

Готичний костел Вознесіння Діви

Переглянути відео про Нирків:

Хоч поїздка в Нирків та Заліщики виснажлива і займає багато часу, але краса природи варта того щоб все це побачити на власні очі 

 

 
Маршрути
  Хотин
  Кам'янець-Подільський
  Бакота
  Кривче
  Скала-Подільська
   
  Всі плани екскурсій


Інформація
  Вартість
  Про себе
  Контакти
  Мапа сайту
   

Мій новий персональний сайтЕкскурсії Кам'янець-Подільський

Зараз Ви знаходитесь на моєму старому сайті - який мені було жаль викидати, якщо Вас цікавить більш актуальна інформація, та ви шукаєте екскурсовода чи гіда - тоді ласкаво прошу на сайт - Екскурсії Кам'янець-Подільський
 

Маршрут та розрахунок часу і кілометражу:
Головна        Контакти        Вартість         Маршрути        Про себе        Мапа сайту        Тур вихідного дня